fbpx
Naprawa bezgotówkowa po stłuczce

Wariant gotówkowy czy naprawa bezgotówkowa?

Naprawa bezgotówkowa po stłuczce

Otrzymując informację od ubezpieczyciela o proponowanej wysokości odszkodowania, poszkodowani zastanawiają się co wybrać – wariant gotówkowy czy naprawa bezgotówkowa. Wybór jest uzależniony od wielu czynników np. wiek i stan pojazdu, rodzaju ubezpieczenia, propozycji ubezpieczyciela oraz sytuacji poszkodowanego.

Warto zastanowić się zatem, w jakiej sytuacji naprawić pojazd bezgotówkowo, aby nie ponosić żadnych kosztów, a kiedy warto wybrać wariant gotówkowy, samemu angażując się w likwidację szkody.

Naprawa bezgotówkowa

W sytuacji, kiedy pojazd jest stosunkowo nowy, na gwarancji producenta, dobrze jest wziąć pod uwagę naprawę w ASO. Autoryzowana stacja, naprawiając pojazd, zachowuje gwarancję na perforację nadwozia, która dosyć często wynosi aż 12 lat (pod warunkiem serwisowania pojazdu). Należy jednak zwrócić uwagę, że wybór ASO nie zawsze jest jednoznaczne z profesjonalną naprawą pojazdu. Należy zatem dokładnie sprawdzić i ocenić naprawę pojazdu wykonaną przez serwis po zdarzeniu drogowym.

Wariant gotówkowy

Poszkodowani dosyć często wybierają wariant gotówkowy, szczególnie w przypadku starszych aut, powyżej 6 roku eksploatacji. Może to powodować brak gwarancji w ASO lub chęć wybrania serwisu we własnym zakresie. Przy wyborze wariantu gotówkowego, szczególną uwagę należy zwrócić na wybór odpowiedniego serwisu naprawczego. Z dużym prawdopodobieństwem, można stwierdzić, że znajdą się warsztaty, które naprawią pojazd mniejszym nakładem. Problem w tym, że naprawę wykona się w sposób nie technologiczny, bardzo często niechlujnie i nie estetycznie. Co więcej, możemy nie otrzymać gwarancji na naprawę, w razie szybkiego pojawienia się defektów.

Wybór profesjonalnego warsztatu, który przywróci stan sprzed zdarzenia, może okazać się dużo bardziej kosztowny niż przesłane odszkodowanie przez ubezpieczalnie. Dlatego, warto odwołać się od zaniżonego odszkodowania, aby mieć możliwość profesjonalnej naprawy pojazdu.

Pomoc Eksperta: wariant gotówkowy czy naprawa bezgotówkowa

Napisz do nas, a przeanalizujemy Twoją sprawę zupełnie za darmo i podpowiemy czy otrzymałeś zaniżone odszkodowanie. Doradzimy, który wariant jest najlepszy dla Ciebie, a także zaproponujemy optymalne rozwiązanie, abyś otrzymał realne odszkodowanie, pozwalające profesjonalnie naprawić samochód.

Zapraszamy do kontaktu.

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *