fbpx
Wymiana fotelika po stłuczce, kolizji oraz wypadku

Wymiana fotelika po stłuczce, kolizji oraz wypadku

Bezpieczeństwo najmłodszych powinniśmy stawiać zawsze na pierwszym miejscu. Wymiana fotelika po stłuczce, kolizji czy wypadku powinna być traktowana jako obowiązek. Działając w ten sposób, masz pewność, że Twoje pociechy są bezpieczne.

Jak wpływa zdarzenie drogowe na fotelik dziecięcy

Fotelik jest zaprojektowany i stworzony w ten sposób, aby maksymalnie chronić dziecko w razie zdarzenia drogowego. Podczas uderzenia, konstrukcja fotelika pochłania energię uderzenia, aby dziecko nie doznało żadnych urazów. Co stałoby się, gdyby po drobnej stłuczce okazałoby się, że fotelik pochłonął na tyle dużą energię uderzenia, że powstały np. mikropęknięcia w konstrukcji?

Producenci fotelików jasno wskazują, że nie można wykluczyć, że po zdarzeniu drogowym, konstrukcja lub mechanizmy fotelika będą w pierwotnym stanie. Nie ważne czy wiozłeś w foteliku dziecko, czy też nie. Wszelkie mikropęknięcia, które mogły powstać na wskutek uderzenia, wykluczają fotelik samochodowy z użytku. Wymiana dotyczy również sytuacji, gdy fotelik dozna innych uszkodzeń, np. upadnie na podłogę. Wszelkie uszkodzenia fotelika mogą powodować zagrożenie. Może okazać się, że nie będzie w stanie odpowiednio zabezpieczyć dziecko w trakcie kolejnego zdarzenia.

Zwrot kosztów wymiany fotelika dziecięcego

W razie zdarzenia drogowego, w zależności od rodzaju polisy możemy wnioskować o zwrot kosztów wymiany fotelika. Jeżeli stłuczkę likwidujemy z polisy OC sprawcy, sprawa jest dosyć prosta. Ubezpieczalnia sprawcy zdarzenia musi pokryć poniesione koszty związane ze zdarzeniem drogowym. W innym przypadku należy przejrzeć polisę AC, czy ubezpieczyliśmy również fotelik dziecięcy. Istnieje duża szansa, że nie ubezpieczyłeś fotelika. Tym bardziej, jeżeli nie masz takiej wiedzy. W takim wypadku fotelik prawdopodobnie trzeba będzie wymienić we własnym zakresie.

Istnieje jednak jeszcze jedna szansa na wymianę fotelika po zdarzeniu drogowym, tj. darmowa wymiana powypadkowa fotelika. Kilka firm, w tym Polska firma Avionaut produkująca wysokiej klasy foteliki, zapewniają darmową wymianę fotelika po zdarzeniu drogowym, jeżeli ubezpieczalnia nie pokrywa kosztów jego wymiany. W takim przypadku należy spełniać kilka kryteriów, m.in. przedstawić dowód zakupu, dowód zdarzenia drogowego, zdjęcia ze zdarzenia, a także decyzję ubezpieczalni. O więcej szczegółów darmowej wymiany najlepiej kontaktować się z producentem

Jeżeli masz problem z odzyskaniem odszkodowania za fotelik samochodowy, skontaktuj się z nami!

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *