fbpx

Sprawdzenie auta po naprawie w warsztacie blacharsko-lakierniczym

Miałeś stłuczkę i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę i jak dobrze sprawdzić auto po naprawie w warsztacie blacharsko-lakierniczej? Dokładne sprawdzenie auta po naprawie nie należy do prostych rzeczy. Nie znając się na technologii napraw blacharsko-lakierniczych możesz jedynie wizualnie ocenić naprawę Twojego samochodu. Co więc możesz zrobić i jaki warsztat wybrać, aby dobrze naprawiono Twój samochód po zdarzeniu drogowym?

Jak sprawdzić auto po naprawie w warsztacie?

Sprawdzenie auta po naprawie w warsztacie należy zacząć od pytania o kosztorys naprawy oraz fakturę za naprawę. Na kosztorysie naprawy znajdziesz wyszczególnioną listę rzeczy, które warsztat powinien zrobić, wymienić i polakierować, aby przywrócić pojazd do stanu sprzed zdarzenia. Zapoznaj się dokładnie z opisem i sprawdź, czy wskazane elementy zostały wymienione i polakierowane.

Ważne jest również, aby sprawdzić estetykę wykonania naprawy. Dlatego sprawdź, czy pojazd jest odpowiednio czysty. Bardzo często po naprawie pozostają białe ślady po paście polerskiej, które bywają bardzo trudne do usunięcia. Szczególnie trudne do usunięcia są ślady na plastikowych lub gumowych elementach. Jeżeli nie masz odpowiednich środków chemicznych, możesz mieć duży problem z usunięciem defektów. Doczyszczenie pojazdu leży po stronie warsztatu, warto dopilnować tego szczegółu.

Pamiętaj, że sprawdzenie auta po naprawie przed podpisaniem odbioru, pozwoli Ci ubiegać się o poprawienie defektów, których po odbiorze warsztat może się nie podjąć.

Jaki warsztat blacharsko-lakierniczy wybrać do naprawy po stłuczce?

Przed wyborem warsztatu warto zapoznać się z opiniami klientów oraz ustalić szczegóły naprawy. Dobrze wybrany mniejszy warsztat, może mieć zdecydowanie więcej zaangażowania, aby profesjonalnie naprawić pojazd po zdarzeniu, poświęcając mu więcej czasu. Może jednak zdarzyć się sytuacja, gdzie brak sprzętu oraz doświadczenia nie pozwoli im zgodnie z technologią naprawić Twój samochód.

Większe warsztaty charakteryzują się większymi stawkami oraz zazwyczaj są bardziej kompleksowi w likwidacji szkód. Należy jednak podejść ostrożnie do tego typu serwisów, gdyż sporo takich miejsc charakteryzuje się masowymi naprawami, gdzie technologia nie zawsze jest zachowana, a im szybciej naprawi się pojazd, tym więcej zarobi warsztat na naprawie.

Sprawdzenie auta po naprawie z Po Stłuczce

Jako Eksperci proponujemy Likwidację Szkód poprzez naszych Partnerów. Każdorazowo sprawdzamy samochody po naprawie, abyś miał pewność, że Twój samochód został prawidłowo naprawiony.

Skontaktuj się z nami, aby kompleksowo i profesjonalnie naprawić auto!

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *